Ankara Kombi Teknik Servisi

Petek Temizliği Ankara

Petek temizliği Ankara, işlemi sudan dolayı oluşacak tartarların kireçlerin zamanla tesisatı tıkama ve ısı kaybına yol açacağı için petek temizliğinin 3 yılda bir yapılması uygundur.

Petek temizliği için makineyi kombi tesisatına bağlarken evdeki en doğru noktanın seçilmesi gerekir. Bağlantının doğru yapılması evin kirlenmesini önleyip, dışarıya atılacak tortu ve kireç parçalarının uzun yol almasını engelleyecektir. Genelde bağlantı için tercih edilen bölgeler kombinin altı ya da banyodaki radyatör vanalarıdır. Kullanılan makinenin hava ve suyla çalışması en önemli konulardan biridir. Kalorifer borularının hacim olarak küçük olduğu ısıtma tesisatlarında, sıkıştırılmış hava ve su, radyatörün içerisine girdiği anda geniş bir alanla karşılaşır. Peteğin dibine oturmuş tortuları bir anda havalandırarak sistemden dışarı atmayı sağlayan makineler 2 ila 3 bar arası çalışmaktadır. Çıkış borusundan temiz su gelene kadar petek temizleme işi sonlandırılamaz. Radyatör temizliği yapıldıktan sonra, kalorifer tesisatının büyüklüğüne göre bazik özelliğe sahip koruma ve temizleme kimyasalı atılarak sökülen parçalar yerine takılır. Kombinin su seviyesi ayarlanıp peteklerin havası alındıktan sonra sistemi çalıştırabilirsiniz.

Petek ve tesisat için uygun olan özel katkı maddesi ile hazırlanır.  Petek temizleme cihazı tesisata bağlandığı zaman 2 ila 4 saat arası tesisatta bağlı kalır. Bu işlemin uzun sürmesindeki sebeb içerisinde oluşan katmanları söker atar. Temizlik işlemi bittikten sonra tesisata yeniden su verilerek kombiyi çalışır konuma getirin artık ilk gün ki gibi kullanmaya devam edebilirsiniz. Petek temizliği Ankara bögesinde Başkent Kombi Tesisatten bilgi almadan yaptırmayın.