Ankara Kombi Teknik Servisi

Anahtar Teslim Tadilat Montaj

Anahtar Teslim Tadilat Montajı Altyapı tesisatın oluşturan kalemler su tesisatı, elektrik tesisatı ve ısıtma tesisatıdır. Su tesisatı ,ısıtma tesisatı ve elektrik tesisatı geri dönüşümü zor olan önemli alt yapı işleridir.Bu işlerin ehil ustalar tarafından yapılması gerekmektedir.

Dairemizde eğer doğalgaz tesisatı yapılacak ise doğalgaz tesisatı için Başkent Gaz onaylı proje hazırlanmalı doğalgaz tesisatı bu projeye göre yine işini bilen ustalar tarafından yapılması gerekmektedir. Doğalgaz tesisatı mutfak dolabı, banyo dolabı, banyo yerleşim ve mutfak yerleşimine göre o işi yapan mimarın proje detaylarına göre uygulanmalıdır. Mimarın işaretleri yerlerden doğalgaz tesisatını geçirdiğimiz zaman ileride çıkabilecek sorunlar projenin ilk aşamasında çözülmüş olur. Yine elektrik tesisatı ve su tesisatı anahtar teslim daire tadilat dekorasyon işlerinde en önemli kalemlerden iki tanesidir Elektrik ve su tesisatı mutfak yerleşimi, banyo yerleşimine göre alt yapısı hazırlanmalıdır.Mutfak dolabında davlumbazın, fırın, ocağın, evye ve bulaşık makinesi tesisatı çizilen projeye uygun olmalıdır. Banyoda yine duşakabinin, klozetin, çamaşır makinesi ve lavabonun elektrik ve su tesisatı hazırlanan tasarım yerleşimine göre çekilmeli altyapısı yapılmalıdır Projesine uygun olarak yerleştiren bütün alt yapı tesisatları işin devamında üretimdeki ürünlerin üretilip daireye geldiğinde sorun yaşanmadan montaj yapılması için çok önemlidir. Anahtar teslim daire tadilat dekorasyon işlerinde alt yapı işleri alt yapı tesisatı elektrik tesisatı su tesisatı doğalgaz tesisatı ısıtma tesisatı yapıldıktan sonra artık uygulamaya göre projenin devamı sağlanabilir Sırasıyla Yapılan bu işlerden sonra dairemizde alçı sıva tamiratları, kara sıva işlemleri, seramik işlemleri, alçı sıva ,boya, kartonpiyer işlemleri gibi İşlemlerin yapılması için artık işerin önü açılmış olur. Anahtar teslim daire tadilat dekorasyon işlerinde alçı sıva, seramik, kartonpiyer ,boya bu işlemlerden sonra sırasıyla odalardaki parkeler uygulanabilir.Parkeler uygulandıktan sonra sırasıyla dairedeki mutfak dolabı ,banyo dolabı ,duşakabin montajları yapılır.

Daha sonra pimapenler ve iç oda kapıları takılır. Bu işlemlerden sonra dairedeki çelik kapı montajı yapılır. Anahtar teslim tadilat dekorasyon işlerinde sırasıyla klozet ,evye bataryası, lavabo bataryası, duş bataryası ,duş seti banyoda ve mutfakta bulunan havlupanların montajları yapılır.Bu şekilde su tesisatı ısıtma tesisatının alt yapısının dışında üst yapısının işlemleri de tamamlanmış olur. 

Anahtar teslim daire tadilat dekorasyon detaylarında, son aşama olan elektrik tesisatı üst yapısı da elektrik anahtarları ,elektrik prizleri, Uydu tv ,data hatları ve internet hatları montajlanmış olur ve bu şekilde tadilat sonlanmış olur. En son daire sahibi ile dairede yapılmış olan işler kontrol edilir bu işlerin hepsi yapılmış eksik yok ise anahtar daire sahibine teslim edilir.Daire yeni bir şekilde tadilat dekorasyon yapılmış olarak daire sahibinin oturumuna sunulur.